Ara

Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği Eğitimi

Eğitim Detayları

Kanatlı hayvan yetiştiriciliği, et, yumurta ve tüyleri için tavuk, hindi, ördek ve kaz gibi kuşların yetiştirilmesidir. Dünyadaki en yaygın tarım hayvancılık türlerinden biridir ve dünya çapında yaklaşık 23 milyar tavuk yetiştirilmektedir. 

Kanatlı hayvan yetiştiriciliği, çeşitli nedenlerle karlı bir iş olabilir. Tavuklar nispeten ucuzdur ve nispeten az yemle büyütülebilirler. Ayrıca hızlı üremektedirler, bu da yetiştiricilerin yılda birden fazla kez hasat yapabilmeleri anlamına gelir. tavuklar ayrıca et ve yumurta gibi çeşitli ürünler üretir ve bu da onları pazarlamak için çok yönlü bir ürün haline getirir.

Kanatlı hayvan yetiştiriciliği, bazı zorlukları olmayan bir iş değildir. Yetiştiriciler, hastalık, yırtıcı hayvanlar ve hava koşulları dahil olmak üzere kuşlarını çeşitli tehlikelerden korumak için önlem almalıdır. Ayrıca, atık ve koku gibi çevresel düzenlemelere uymaları gerekir.

Genel olarak, kanatlı hayvan yetiştiriciliği olabilir. karlı ve ödüllendirici bir iş. Başarılı olmak için yetiştiricilerin işin zorluklarının yanı sıra faydalarının da farkında olması gerekir.

Kanatlı hayvan yetiştiriciliğinin bazı faydaları şunlardır:

  • Nispeten düşük maliyetli bir işletmedir. kurmak için
  • Tavuklar hızlı ürer ve yılda birden fazla hasat yapılmasına izin verir
  • Tavuklar et ve yumurta gibi çeşitli ürünler üretir
  • Kanatlı eti ve yumurtası protein açısından iyi bir kaynaktır ve dünya çapında birçok kültürde popüler bir besindir.

Diğer

Video Images
Eğitimi Satın Alın ve E-Devletten İndirin


Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği Eğitimi
Hayvan Yetiştiriciliği Ve Sağlığı


WHATSAPP
HEMEN ARA!